זירת המומחים

מסנני אוויר תעשייתיים לשיפור איכות האוויר

זיהום אוויר הוא תוצר ישיר ומוכר של תעשייה. כאשר אנו מפעילים מכונות ומבצעים פעולות כמו שריפה, אידוי, ייצור, צביעה ועוד, נפלטת פסולת במצב צבירה של גז אל תוך האוויר. אותה פסולת מזהמת את האוויר ומסכנת את השוהים במרחב. התקנה של מערכת אוורור תעשייתית עם דגש על מסנן אוויר חיונית לשאיבה של אותו אוויר מזוהם לטובת סינון וטיהור. האוויר שעובר סינון מוחזר אל החדר או מוזרם אל מרחב אחר. מפעלים נדרשים בהתאם לרמת הזיהום לסנן ולנקות האוויר שיוצא מהמפעל. החוק בישראל קובע תקנות מחמירות בתחום זיהום האוויר ודורש מהתעשיינים למנוע זליגת אוויר מזוהם אל מחוץ למפעל.

מי זקוק למסנן אוויר תעשייתי?

פתרונות איוורור תעשייתי נחוצים במפעלים שעוסקים בתהליכי ייצור ועיבוד מזון. אלו הם מפעלים בהם נוכחות של עשן או אבק בקו הייצור עלולה לפגום במוצר. בתעשייה הרפואית התפקיד של מסנני האוויר הוא בטיהור של סביבת העבודה. מסננים תעשייתיים מופעלים במטרה לטהר את הסביבה בה מיוצרות התרופות. הקפדה על טיהור האוויר בתהליכי ייצור תרופות נועדה להגן על בעלי מערכת חיסונית חלשה ושאר חולים שחשיפה לזיהומים מסכנת אותם. איוורור תעשייתי נחוץ גם בתהליכי ייצור של רכבים, מזהמים נוצרים במהלך העבודה ומסכנים את בריאות העובדים. התקנה של מסנני אוויר מתבצעת גם במתחמי תעשיית בהם יש דרישה לאוויר נקי, נטול אבק ונקי מגורמים מזהמים זעירים.

מתי נשתמש במסנן תעשייתי?

בעלי מתחמים שמותקנים בהם מסנני אוויר תעשייתיים מקפידים על שימוש רצוף שתואם את היקף העבודה ודרגת הזיהום. מסנן אוויר מייצר את האוויר הנקי בדרוש לביצוע תהליכים והבטחת סביבת עבודה בטוחה ובריאה. פעולה רציפה ותקינה של מסנני האוויר ושאר פתרונות האוורור הכרחית לשמירה על שגרת עבודה ומניעת תקלות. מסנן למטרת איוורור תעשייתי מנקה מהאוויר אבק, גזים, חלקיקים מוצקים, חלודה, עשן, שמן סיכה. סינון האוויר מתבצע גם למטרה הגנה על העובדים וגם להגנה על הציוד והתוצרת. פילטרים לסינון אוויר מותקנים גם בחללים בהם אין כל נוכחות קבועה של עובדים. התקן הישראלי המחמיר מחייב מפעלי מזון בתהליכי ייצור בטיחותיים לחלוטין.

סינון אוויר מזוהם

פסולת תעשייתית עשויה לסכן את בריאות הציבור ובהתאם החוק קובע לתעשיינים חובה לפעול לצמצום רמה הזיהום והגנה על בריאות הציבור. תפקיד חשוב של מסנני אוויר הוא בטיהור האוויר שיוצא מהמפעל. הפסולת והגורמים המזהמים נספגים בפילטרים ואוויר נקי נפלט מהמפעל. להתייעצות מקצועית לקראת רכישת מסנן אוויר או כל פתרון איוורור תעשייתי אחר צרו קשר עם קונצין ולדימיר לייעוץ מקצועי ומדויק.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
דילוג לתוכן