אירועיםהמלצות

המלצה על חגיגת ימי הולדת בבי"ס יסודי

ילדים בגיל 6-12 הם לקוחות מנוסים של אירועי יום הולדת, ולכן עבורם צריך להכין משהו מרשים או מקורי במיוחד. במאמר מובאים מספר רעיונות להפעלה, המתאימים לארגון ימי הולדת לגילאי בי"ס יסודי.

ילדים בגיל בית ספר יסודי חשים בוגרים ומעוניינים לחגוג כמו גדולים. הם כבר ביקרו בעשרות ימי הולדת, מכירים את כל ההפעלות הרגילות, וקשה יותר להרשים אותם. לכן ארגון ימי הולדת לגילאי בי"ס יסודי דורש מההורים מידה רבה של יצירתיות, מחשבה ותכנון.

בגיל הזה הילד יכול להיות שותף מלא בתכנון המסיבה. לכן הצעד הראשון הוא לשאול מה בדיוק רוצה חתן השמחה: האם הוא רוצה אירוע דומה לימי הולדת של חברים מהכיתה, או שמעוניין באירוע מיוחד במינו ויש לו רעיון לכך. חלק מהילדים בגיל הזה מעוניינים להרשים את חבריהם לכיתה במסיבה גדולה ומפוארת, ומבקשים לקיים את יום ההולדת במועדון, במתכונת של מסיבת ריקודים בדיוק כמו של גדולים (אך מותאמת, כמובן, לגילם). מועדונים כאלה מתאימים בדרך כלל לאירוח של עד כ- 50 ילדים בנוחות מירבית, ומאובזרים במשחקי וידאו ומשחקי מחשב, מסכי טלוויזיה, תאורה דקורטיבית, מוזיקה פופולארית וכיבוד המוגש ברצף לכל אורך המסיבה. ניתן להזמין במקום גם אפקטים מיוחדים, כגון זיקוקים, תקרת בלונים, ועוד. אירוע מהסוג הזה מאופיין באווירה של דיסקוטק לילדים, ומתאים למי שאוהב לחגוג בגדול.

יום הולדת במתכונת של מסיבת ריקודים במועדון עשוי להיות מרשים מאוד, אך ספק שיהיה מקורי במיוחד. בגיל בית ספר ילדים רבים מתחילים כבר לגבש סגנון אישי, ולכן רעיון של מסיבת קונספט עשוי להתאים לחלק מהם. מסיבת קונספט היא אירוע בו כל האלמנטים מסוגננים בהתאם לרעיון אחד. ניתן קיים מסיבת אבירים ונסיכות, מסיבת גיבורי על, מסיבת חייזרים ואסטרונאוטים, מסיבת עידן היורא ועוד. חשוב לעצב את מקום האירוע בהתאם לאווירה הנדרשת או לבחור מראש במקום מתאים. יש להכין עבור כל האורחים מסיכות או גלימות, ולערוך משחקים התואמים את הנושא הנבחר. המשחק יכול להתחיל עוד במעמד הכניסה של האורחים: למשל, ניתן לדרוש מכל הנכנסים סיסמא סודית או ביצוע של משימה הקשורה לנושא הנבחר.

ניתן לערוך את האירוע במגוון של מקומות בילוי, כגון פארק שעשועים, מוזיאון, מפעל, ואפילו תחנת משטרה או כיבוי אש, בתיאום מראש. מוסדות רבים פותחים את שעריהם לקבוצות של מבקרים ומציעים סיורים מודרכים חווייתיים לילדים. חלק מהסיורים וההפעלות מתאימים במיוחד לארגון ימי הולדת. סדנאות שונות יכולות לשמש כהפעלות נהדרות לימי הולדת בגיל הזה. עבור הבנות ניתן להציע סדנת איפור ועיצוב שיער, ואילו עבור הבנים – סדנת בניית טיסנים, או סדנת אומנויות לחימה. אפשר לקיים סדנה של צילום סרט קולנוע בהשתתפות המוזמנים, על פי תסריט שהוכן מראש. בסוף האירוע (או לאחר עיבוד מקצועי) כל ילד יקבל מזכרת מיוחדת במינה – סרט אמיתי בכיכובו.

ארגון של ימי הולדת לגילאי בי"ס יסודי דורש תכנון קפדני והערכות מיוחדת. בגיל הזה חשוב להתאים את מתכונת האירוע לטעמו ולרצונותיו של הילד, לאפשר לו להתבלט ולהתבדל . גישה יצירתית וראש פתוח יאפשרו לכם לערוך אירוע מקורי, מהנה ומעשיר עבור חתן השמחה ועבור חבריו.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button